Pas hedhjes së shortit të Champions League, UEFA ka përcaktuar edhe ditët e ndeshjeve të fazës së 1/8-ve. Real Madrid dhe Manchester City do të sfidohen më 26 shkurt, pikërisht në të njëjtën ditë do të zbresë në fushë edhe Juventusi përballë Lyon.

Atletico Madrid-Liverpool do të hapin këtë fazë së bashku me duelin Dortmund-PSG.

Tags:Champions Leaguendeshjet

Flash Lajme

Më të lexuarat