Tabloidi britanik “The Guardian” ka analizuar kampionatet kryesore të kontinentit Europian, ku ka përpiluar edhe listën e futbollistëve më të mirë për vitin 2019.

Befasitë janë të mëdha, por kreu i takon atij që u konsiderua edhe si futbollisti më i mirë për këtë vit që po përgatitemi të mbyllet.

Lionel Messi kryeson listën dhe ashtu siç edhe në garën për Topin e Artë 2019, argjentinasi ndiqet nga mbrojtësi holandez, Virgil van Dijk.

Podiumi kompletohet nga vendi i katërt i Topit të Artë, Sadio Mane, i cili lë pas Cristiano Ronaldon. Befasia vjen nga Gareth Bale, që gjendet janë kësaj liste.

Tags:Messi

Flash Lajme

Më të lexuarat