Derbi i Selanikut ndërmjet Aris dhe PAOK nuk është aspak një ndeshje e zakonshme në kampionatin grek. Dy skuadrat e qytetit të dytë më të madh në Greqi njihen për rivalitetin e madh mes tyre në gjithë historinë, ndërkohë që në vitet e fundit nuk kanë munguar as përplasjet e ashpra mes tifozerive.

Dy ditë më parë është luajtur dueli mes tyre, teksa në fund do të ishte Aris që do të triumfonte në shifrat 4-0. Më e veçantë padyshim ishte atmosfera para fillimit të ndeshjes, e cila ishte e jashtëzakonshme, duke ndezur thuajse të gjithë stadiumin me shumë flakadanë dhe fishekzjarrë. /R.Lika-Koha Jone/

Image result for Άρης ΠΑΟΚ

Tags:Derbi i SelanikutPamjetspektakel

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All