Manchester City paraqitur një ankesë formale në Gjykatën e Arbitrazhit për Sportin (CAS) për dënim dy-vjeçar të vendosur nga UEFA. Më 14 shkurt, në të vërtetë, “Qytetarëve” ju komunikua ndalimi për pjesëmarrjen për dy edicione në kupat europiane dhe një gjobë prej 24.9 milionë eurosh për “shkelje serioze” fair play-it financiar dhe rregullave të licencimit të klubit.

Manchester City është përgjigjur menjëherë duke njoftuar se sot ka bërë edhe apelimin. Ditët e fundit, Guardiola gjithashtu shprehu solidaritet me klubin e tij duke u shprehur se nuk do të largohej pavarësisht nga penaliteti që do të marrë klubi i tij. /R.Lika-Koha Jone/

Tags:akimimiCASManchester City

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All