Humbja 2-0 në Madrid përballë Atleticos ka tronditur ambientin në klubin e Juventusit. Champions League në këtë sezon ka qenë një objektiv, pasi Seria A, tashmë cilësohet si një formalitet.

Allegri duket gjithnjë e më larg Juventusit dhe sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport” Juventus po mendon një rikthim të bujshëm në stol. Bëhet fjalë për Antonio Conten, që për momentin është i papunë, që pas largimit nga Chelsea.

49-vjeçari ishte në krye të bardhezinjve për 3 sezone dhe fitoi 3 kampionate dhe 2 Superkupa të Italisë. Në 2014 ai u largua për të filluar një eksperiencë me kombëtaren italiane. Marrëdhëniet mes Contes dhe Angellit janë përmirësuar dhe tekniku po fiton pikë të rëndësishme në garën për stolin bardhezi.

Flash Lajme

Më të lexuarat