Nuk ka dhunë vetëm në Shqipëri. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në derbin mes Birmingham dhe Aston Villa në Championship, në Angli.

Kapiteni i skuadrës mike, Jack Grealish është goditur pas koke nga një tifoz, i cili zbriti në fushë dhe sulmoi me grusht pas shpine kundërshtarin e skuadrës së tij.

Forcat e sigurisë arrestuan agresorin, ndërsa mesfushori u ndihmua nga lojtarët e të dyja skuadrave për t’u ngritur dhe për të vijuar lojën normalisht.

Flash Lajme

Më të lexuarat