Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij viti.

“Vitin e kaluar kemi nisur shitjet e modelit të ri iPhone në fund të muajit Shtator, këtë vit presim që të shtyhet disa javë më vonë,” ka thënë Luca Maestri, drejtor i financës në Apple Inc.

Agjencia amerikane e Hapësirës NASA lëshoi sot me sukses nga Cape Canaveral i Floridës sondën robot Perserverance, një mekanizëm i gjeneratës së ardhshme që do të kërkojë gjurmë të mundshme jete në planetin Mars, fqinjin më të afërt të Tokës.

Brezi i dytë Audi A3 sedan debutoi disa muaj më parë, dhe kjo makinë së shpejti do të arrijë në dyqanet evropiane, transmeton Telegrafi.

Me 4500 mm, A3 sedan i ri është 4 cm më i gjatë se paraardhësi i tij, ndërsa rrotat kanë mbetur të pandryshuara në 2.637 mm.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All