Koncepti i makinës elektrike, që pritet të jetë shumë e kërkuar
Makinat elektrike dhe crossover, janë më të kërkuarat në treg, teksa Nissan ka arritur t’i kombinojë këto dyja në mënyrën më të përkryer, transmeton Telegrafi.

Senatorja Demokrate Elizabeth Warren kërcënoi ditën e Shtune gjigantët e teknologjisë Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente e Shteteve të Bashkuara në 2020.

Në përpjekje për tu diferencuar nga propozimet e demokratëve të tjerë që kanë vënë në shënjestër karrigen presidenciale, Warren tha për turmat në Sheshin Queens të Nju Jorkut se i kishin ardhur në maje të hundës “këta miliarderë që shfrytëzojnë të tjerët pa u dhënë asgjë në këmbim.

Skype for Web është i disponueshëm në Windows 10 dhe Mac OS X 10.12 në Google Chrome dhe Microsoft Edge.
Skype sjell videot HD në ueb
Vetëm pak ditë pasi rivali Google Duo erdhi në ueb, Skype vendosi të ridizajnonte ueb aplikacionin e shërbimit të video komunikimit.

Flash Lajme

Më të lexuarat