Tik Tok është momentalisht aplikacioni më popullor për videot, pavarësisht dyshimeve të SHBA-së se ky aplikacion përdoret për qëllime të fshehta të qeverisë kineze.

Për të konkurruar këtë aplikacion, Instagram do të nxjerrë shumë shpejt rivalin e tij të quajtur Reels, që do t’u mundësojë përdoruesve të postojnë video të shkurtra me muzikë në sfond.

ICT Awards mbylli edicionin e 8-të ditën e Premte me shpalljen e fituesve në shtatë kategoritë. Inovacioni i Vitit është padyshim një prej kategorive më të spikatura ku fituesit e saj kanë provuar të jenë histori të vërteta suksesi, zgjidhje inovative Shqiptare të cilat kanë tërhequr vëmendjen e shumë investorëve dhe kompanive të huaja.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All