Prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, Volkswagen, paralajmëron se po përgatitet që të pezullojë përkohësisht shumicën e fabrikave të tij në Evropë për shkak të pandemisë.

Duke folur për mediat këtë të marte, kreu ekzekutiv Herbert Diess, ka thënë se kompania do të ndalonte prodhimin në fabrikat të cilat operoheshin nga brendet e grupit “në të ardhmen e afërt”, me shumicën e fabrikave evropiane për të cilat është vendosur që të ndërpritet puna për të paktën dy javë, shkruan CNBC.

Platforma e zhvilluesve GitHub në pronësi të Microsoft, lançoi ditën e sotme aplikacionin e ri mobil për Android dhe iOS.

Aplikacioni është dizajnuar për të ndihmuar zhvilluesit të menaxhojnë projektet e tyre ndërsa janë larg kompjuterit, të organizojnë detyrat, të japin feedback, tu përgjigjen komenteve dhe të vlerësojnë kërkesat.

Flash Lajme

Më të lexuarat