Dy distributorët me shumicë të Apple Tech Data dhe Ingram Micro gjithashtu u gjobitën me 76.1 milionë euro dhe 62.9 milionë euro respektivisht.
Apple gjobitet rëndë në Francë
Apple mori sot një goditje të rëndë në Francë me një gjobë e cila shkon për praktikat anti-konkurruese në treg me produktet e saj.

Microsoft tha ditën e Hënë se sistemi operativ Windows 10 tashmë përdoret nga mëse 1 miliardë pajisje aktive në muaj.

Objektivi vjen pak muaj pasi Microsoft zyrtarisht i dha fund mbështetjes për Windows 7, sistemin operativ të përdorur në miliona kompjutera që prej 2009.

Kompania gjigante amerikane, Google, ka njoftuar se është duke punuar me qeverinë e Shteteve të Bashkuara për zhvillimin e një uebfaqeje mbarëkombëtare, e cila do të ofronte ndihmë për amerikanët, të cilët duan të informohen për simptomat e koronavirusit, faktorët e rrezikut dhe mënyrën e testimit.

Flash Lajme

Më të lexuarat