‘Google’ ka njoftuar të gjithë përdoruesit se do të shtojë edhe pesë gjuhë të reja në aplikacionin ‘Google Translate’.

Lajmin e ka bërë të ditur “GadgetsNow”, ku njofton se gjuhët e reja do të jenë: Niturisht, Odia (Oriya), Tatar, Turkmen dhe Ujghur.n Sipas kompanisë këto pesë gjuhë të shtuara fliten nga 75 milion njerëz

Në një postim në faqen zyrtare kompania ka shkruar: “Motoja e ekipit ton është që të lejojmë çdo njeri nga çdo ven që ta kuptojnë botën, dhe ta përshkruaj veten nga gjuha e tyre”.

Me shtimin e pesë gjuhëve të reja ‘Google Translate’ numëron 108 gjuhë nga e gjithë bota të cilat arrinë t’i përkthej dhe përshtat shumë mirë.

gjuhëGoogle Translatepesështontë reja

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat