Çfarë po ndodhë me gjeneratën e ardhshme të telefonave inteligjentë si pasojë e mbylljes nga koronavirusi?

Sipas Z. Kourouche, i cili zhvillon softuer për sistemin operativ iPhone (iOS), thotë se shumë njerëz zakonisht udhëtonin nga jashtë për të marrë një iPhone, raporton “BBC”, transmeton lajmi.net.

Ky vit mund të jetë ndryshe por, si shumica e shitësve me pakicë, Apple ka mbyllur dyqanet e saj në të gjithë botën si përgjigje të shpërthimit të koronavirusit.

Apple ka iPhone 12 që pret të shpërthej, një telefon veçanërisht i rëndësishëm, pasi është i pari që përfshin teknologjinë 5G, duke e lejuar atë të lidhet me gjeneratën e re të rrjeteve telefonike më të shpejta.

E njëjta gjë mund të jetë e vërtetë për pajisjet e prodhuara nga Samsung dhe rivalët e tjerë që përdorin sistemin operativ Android. /Lajmi.net/

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All